DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

V rámci 15. kola nejvyšší soutěže házenkářek přivítaly Sokolky ve své hale v Písku hráčky Dunajské Stredy. Před vzájemným měřením sil si oba týmy připsaly na svá konta výhry, Dunajská zvítězila vysoko 43:25 ve Zlíně a písecké hráčky porazily doma Plzeň 33:27, naposledy se oba týmy utkaly v září na Slovensku a byla z toho nejvyšší sezónní porážka letošního ročníku pro Sokolky, 43:24. Házenkářky ze Žitného ostrova byly před zápasem na druhém místě tabulky a do utkání vstupovaly jako favorit.

Začátek utkání vyšel lépe domácím házenkářkám, které se rychle ujaly vedení 4:1. V páté minutě už vedly 6:2 a trenér hostí si vzal pro svůj tým oddechový čas, který hostujícím hráčkám pomohla a za pět minut bylo sníženo na 7:6. Vyrovnat se podařilo hostujícím hráčkám v polovině první půle a postarala se o to česká reprezentantka Eliška Desortová v barvách soupeře, které srovnala na 9:9. Vedení na svou stranu přehoupl favorit deset minut před koncem první části třemi brankami v řadě a rázem vedl 13:11. Na změnu vývoje utkání reagovala i domácí lavička oddechovým časem, bohužel pro domácí si Dunajská Streda své vedení udržela a do konce poločasu ho ještě navýšila na rozdíl čtyř branek 17:13.

Na začátku druhého dějství se Písečankám podařilo snížit na rozdíl dvou branek a v páté minutě byl stav 16:18. Bohužel pro Písek se během následujících sedmi minut házenkářky ze Slovenska prosadily celkem šestkrát, zatímco domácím se podařilo skórovat pouze jednou, díky brance Magdalény Svobodové a o osudu utkání bylo na konci prvních deseti minut druhé půle rozhodnuto, kdy Dunajská Streda vedla už rozdílem sedmi branek 24:17. Do konce zápasu už si druhý tým tabulky své vedení hlídal a držel si bezpečný sedmi až osmi brankový náskok, který udržel až do závěrečného klaksonu.

Sokolky tak po utkání zůstaly na šestém místě MOL ligy s patnácti body a drží čtvrté místo mezi českými kluby, zezadu už na ně ale dotírá Olomouc, která má bodů třináct.

SOKOL PÍSEK – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 22:30 (13:17)

Nejvíce branek: Korešová 10/7, Svobodová 6, Kocová 4 – Desortová 10, Da Silva Ligia 5, Juhos, Mészáros 4

Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar, Sedmimetrové hody: 7/1 – 1/0, Vyloučení: 4:4, Diváci: 178