Minulý týden od středy do soboty proběhl v Nymburce kemp házenkářských nadějí pro hráčky ročníku 2009. Kempu se zúčastnilo 60 hráček z celé republiky a nejlepší z nich doplní právě se tvořící výběr kadetek ročníku 2008. Písek reprezentovala hned trojice hráček - Sofie Šimková, Barbora Rokůsková a brankářka Simona Stejskalová. V doprovodné soutěži sedmiček mezi brankářkami Síma vyhrála a Šimi se mezi hráčkami dostala do finále, holkám gratulujeme k účasti a děkujeme za perfektní reprezentaci našeho oddílu!

 

Mladší žačky se týden po vítězství na Mikulášském turnaji ve Veselí nad Moravou vypravily do Mostu, kde DHK Baník Most pořádal turnaj se stejným názvem. Deset týmů bylo rozděleno do dvou skupin po pěti týmech - základní skupinou prošly naše házenkářky bez jediné porážky, když si poradily s Astrou, Kynžvartem, Chebem, Slavií a Havlíčkovo Brodem i ve finálové skupině holky neztratily ani bod a po dalších vítězstvích nad Plzní, Milevskem, Slavií, Havl. Brodem a domácím Mostem tak s deseti výhrami z deseti zápasů celý turnaje ovládly a mohly po týdnu opět slavit 1. MÍSTO. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášená písecká Valerie Slezová, gratulujeme!

Číst dál...
 

Písecké házenkářky se o víkend účastnily dalšího kvalitně obsazeného turnaje. Týden po starších žačkách cestovaly do Veselí nad Moravou mladší žačky, které se zúčastnily Mikulášského turnaje. Dvanáct týmů z Čech a Slovenska bylo rozděleno do dvou základních skupin po šesti družstvech, na naše děvčata čekala ve skupině „B“ soupeřky z Hodonína, Zlína, Otrokovic, Piešťan a Tatranu Bohunice. Základní skupinu zvládly holky na výbornou a s pěti výhrami a plným počtem deseti bodů postoupily do finálové skupiny o 1.-6. místo, kam si přenesly čtyři body ze základní skupiny. O cenný kov tak písecké házenkářky bojovaly s domácím Veselím nad Moravou, se kterým remizovaly 9:9, s Velkou nad Veličkou, kterou porazily rozdílem dvou branek 13:11 a v posledním zápase, v přímém souboji o zlato se Sokolky utkaly s házenkářkami ŠKP Bratislava, které porazily 14:10 a mohly tak slavit vítězství a prvním místo!

Číst dál...
 

O uplynulém víkendu se starší žačky oddílu házené Sokola Písek zúčastnily Memoriálu Milana Příhonského, který se konal v bývalé baště ženské interligové házené, ve Veselí nad Moravou. V konkurenci deseti týmu z České republiky a ze Slovenska obsadily holky krásné třetí místo, když se šestkrát radovaly z vítězství a jen třikrát odešly ze hřiště poražené. Už v sobotu 2. prosince holky rozehrají nejvyšší žákovskou soutěž, Žákovskou ligu a hned v prvním kole cestují do nedalekých Strakonic, kde je čeká místní HBC Strakonice, Hvězda Cheb a pražské týmy z Hájů a Kobylis.

Číst dál...
 

MLD: Po špatném začátku, kdy se nemohly domácí hráčky dostat do tempa, se po time-outu v 7. minutě utkání zlepšila hlavně obranná činnost. Zejména díky ní se jim dokázalo skóre otočit ve svůj prospěch. Bohužel se opakovala stejná situace jako v předchozích zápasech a to, velké množství neproměněných šancí. Naštěstí soupeřky z Olomouce nekladly moc odpor, a proto byl poločasový stav 15:7 pro Sokolky.

Číst dál...
 

Poslední říjnovou neděli přivítaly písecké dorostenky v obloukové hale ve dvojutkání pražskou Slavii. Nejprve nastoupily mladší dorostenky, které chtěly navázat na sérii tří vítězství. V případě úspěchu se mohly dostat na třetí místo právě před svoje soupeřky. Většinu prvního poločasu byly domácí hráčky lepším družstvem a dostaly se do vedení 10:5. Závěr jim ale nevyšel a soupeřky snížily na rozdíl jediné branky 11:10. V druhé části utkání byla hra již zcela vyrovnaná a nikdo se nedostal do vedení o více jak jednu branku. Písecké hráčky trápila po celý zápas produktivita a i když si dokázaly šance připravit, tak 44 % úspěšnost byla hodně nízká. Navíc se jednalo o vyložené šance včetně pěti sedmiček, které se nepodařilo proměnit. Ve hře je držela dobrá obrana a velmi dobrý výkon brankářky. Slavii se podařilo v závěru dostat do dvougólového vedení, které se podařilo pouze snížit na konečných 21:22. I přes bojovný výkon celého družstva to na body tentokrát nestačilo. 

Číst dál...
 

Strana 1 z 8

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>