Písecké házenkářky v sobotu 9. března mohly tři kola před koncem stvrdit svoji účast v letošním play-off a zabojovat o medaile, proti Olomouc jim k tomu stačil jediný bod, aby je právě Olomouc, která je šest bodů za nimi nemohla v závěru soutěže předskočit. Podzimní utkání na půdě soupeřek skončilo jednobrankovou výhrou Hanaček 29:28.

Do sobotní odvety lépe vykročily písecké hráčky, které po deseti minutách vedly 6:3. Zora se domácím hráčkám přiblížila na dostřel jediné branky v polovině první půle, ale Michaela Boorová dvěma brankami vrátila tříbrankové vedení svému týmu, 10:7. O osm minut později to opět byla hráčka s číslem 94, která navyšovala vedení domácího týmu na čtyři branky 13:9. Do konce prvního poločasu zvládly svůj náskok Jihočešky zvýšit na pět branek 17:12.

Číst dál...

K předposlednímu utkání základní části MOL ligy házené žen, zajížděly písecké házenkářky na palubovku posledního Hodonína. Domácí tým, který bojuje s Porubou o předposlední místo v tabulce a vyhnutí se tak záludné baráži o nejvyšší soutěž v posledním kole zvítězil na palubovce Zlína o jedinou branku 25:24. To písecké hráčky řeší opačné starosti, a to je postup mezi nejlepší čtyřku do play-off.

Začátek utkání zvládly lépe domácí házenkářky, které vedly zhruba prvních osm minut zápasu. Poprvé se Sokolky dostaly do vedení 7:6 díky dvěma brankám Aleny Stellnerové v deváté minutě, domácí hráčky ale rychle vyrovnaly a v jedenácté minutě opět vedly 8:7. V polovině prvního poločasu se píseckým házenkářkám podařilo poprvé odskočit na rozdíl dvou branek, ale Hodonínu se podařilo po třech minutách opět srovnat na 12:12. Sedm minut před koncem první části už vedly Sokolky o tři branky 16:13, ale i díky přesilové hře se bojující domácí hráčky opět dostaly na dostřel jediné branky 15:16. Závěr prvního poločasu ale lépe zvládly Jihočešky, které v posledních třech minutách první části hry vstřelily tři branky, zatímco domácí už se neprosadily a tak Písek vedl po třiceti minutách hry 19:15.

Číst dál...

Po čtyřech domácích zápasech v řadě čekal na Sokolky po měsíci venkovní zápas. K zápasu 17. kola nejvyšší soutěže házenkářek cestovaly písecké házenkářky na hřiště pražské Slavie. Jihočešky, které před utkáním ztrácely na sešívané pět bodů v tabulce, chtěly svým soupeřkám vrátit podzimní porážku z Písku a přiblížit se jim na rozdíl tří bodů a vzdálit se Olomouci.

Číst dál...

V rámci 15. kola nejvyšší soutěže házenkářek přivítaly Sokolky ve své hale v Písku hráčky Dunajské Stredy. Před vzájemným měřením sil si oba týmy připsaly na svá konta výhry, Dunajská zvítězila vysoko 43:25 ve Zlíně a písecké hráčky porazily doma Plzeň 33:27, naposledy se oba týmy utkaly v září na Slovensku a byla z toho nejvyšší sezónní porážka letošního ročníku pro Sokolky, 43:24. Házenkářky ze Žitného ostrova byly před zápasem na druhém místě tabulky a do utkání vstupovaly jako favorit.

Začátek utkání vyšel lépe domácím házenkářkám, které se rychle ujaly vedení 4:1. V páté minutě už vedly 6:2 a trenér hostí si vzal pro svůj tým oddechový čas, který hostujícím hráčkám pomohla a za pět minut bylo sníženo na 7:6. Vyrovnat se podařilo hostujícím hráčkám v polovině první půle a postarala se o to česká reprezentantka Eliška Desortová v barvách soupeře, které srovnala na 9:9. Vedení na svou stranu přehoupl favorit deset minut před koncem první části třemi brankami v řadě a rázem vedl 13:11. Na změnu vývoje utkání reagovala i domácí lavička oddechovým časem, bohužel pro domácí si Dunajská Streda své vedení udržela a do konce poločasu ho ještě navýšila na rozdíl čtyř branek 17:13.

Číst dál...

Důležitý zápas o důležité body v boji o play-off se v sobotu 20.ledna večer odehrál v Obloukové hale, kde naše házenkářky přivítaly další adeptky na nejlepší čtyřku, házenkářky DHC Plzeň. Před utkáním byl mezi oběma týmy rozdíl pouhých čtyř bodů, který by se v případě domácího zaváhání ještě ztenčil.

Úvod zápasu čtrnáctého kola přinesl vyrovnanou bitvu, jako první šli do vedení hosté, díky Simoně Schreibmeierové, která zařídila první dvě branky a vedení svého týmu 2:1. Domácí hráčky ale skóre rychle přehouply na svou stranu a brankami Korešové s Kocovou šly hned v 5. minutě do vedení 3:2. V 7. minutě už vedly Sokolky o dvě branky 5:3, ale Plzeň na konci první desetiminutovky vyrovnala a stav byl tak nerozhodný 5:5. Po vyrovnání přišlo na řadu první vyloučení v zápase na straně hostí a domácí hráčky přesilovku naplno využily a na konci trestu Dominiky Galuškové vedly 8:5, ale ani tříbrankové vedení domácím nestačilo a Plzeň na konci druhé desetiminutovky opět srovnala, tentokrát na 9:9. V dalších několika minutách se hostujícím hráčkám dařilo držet s domácími krok. Odskočit se domácím opět podařilo pět minut před koncem poločasu, kdy po brance Báry Seidlové vedly o dvě branky 12:10 a dvoubrankové vedení se jim podařilo udržet i do poločasové pauzy.

Číst dál...

První se čtyř domácích utkání v řadě odehrály v sobotu naše házenkářky, které přivítaly v domácí hale Zlín. Cílem utkání bylo získat dva body v boji o play-off a napravit si reputaci po vysoké porážce od Kynžvartu.

Do utkání vstoupily domácí házenkářky ve velkém stylu a o osudu utkání rozhodli hned na jeho začátku. Po sedmi minutích totiž vedli 7:1. Šestibrankové vedení držel tým trenérky Hromádkové celý první poločas a v závěru první části ho dokázal ještě navýšit a do šaten odcházely s náskokem osmi branek. Po pěti minutách druhého poločasu měli Sokolky už třináctibrankový náskok a vedly v utkání 24:11. Domácí střelecká dominance skončila přesně v polovině poločasu, kdy hrály domácí oslabení a vedly 29:15. Závěrečnou čtvrthodinu domácí hráčky prohrály 11:4, díky čemuž se hráčkám Zlína podařilo snížit hrozivé manko, a nakonec si od Otavy odvezly sedmibrankovou porážku 33:26.