Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

První utkání o bronz sehrály písecké házenkářky v Olomouci, kde se od samého začátku utkání oba celky přetahovaly o vedení, v desáté minutě vedly Hanačky 7:6 o pět minut později zase Jihočešky 11:10. Žádný z týmů si až do konce první půle nedokázal vytvořit větší náskok, a tak šly do šatny o chlup šťastnější Sokolky, které vedly 20:19.

Na začátku druhé půle si menší náskok vytvořily hostující házenkářky, když po úspěšně sedmičce z ruky Ivety Korešové vedly poprvé v utkání o tři branky 25:22 a opět minut později už naše děvčata měla v rukách čtyřbrankové vedení, kdy Ája Stellnerová navyšovala na 28:24.Vedení držely písecké hráčky až do 26. minuty druhé půle, kdy vedly o dvě branky 33:31. Bohužel ve stejné minutě následoval dvouminutový trest pro Bezpalcovou a přesilovku domácí využily k vyrovnání vývoje utkání a skóre na 33:33. Jednobrankové vedení Písku vrátil dvě minuty před koncem Jana Chlupová, ale poslední slovo měly domácí hráčky, které zachránily remízu půl minuty před koncem ze sedmimetrového hodu.

Série se tak přesouvá do Písku, kde se rozhodne o držitelkách letošního bronzu. V případě stejné remízy, tedy 34:34 budeme svědky sedmimetrových hodů, pokud remíza skončí menší počtem vstřelených branek, např. 33:33, bronz slaví Písek, pokud by remíza byla vyšší např. 35:35, bronz putuje k obhájci do Olomouce. Utkání začíná v sobotu 20.května v 15:00!

DHK ZORA OLOMOUC – SOKOL PÍSEK 34:34 (19:20)

Nejvíce branek: Závišková 11, Jansová 6, Možíšová 3, Machačová 3, Kubálková 3 – Korešová 12, M. Svobodová 8, Stellnerová 5, Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev, Sedmimetrové hody: 6/7 – 5/5, Vyloučení: 1:4, Diváci: 280