DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Psal se první únor roku 2012 a Písek poráží Baník Most na jeho půdě 35:28 a byly to na dlouhých jedenáct let poslední body, které písecké házenkářky proti týmu ze severu Čech vybojovaly.

K poslednímu měření sil mezi oběma celky pak došlo před dvěma měsíci v rámci čtvrtfinále Českého poháru, písecké házenkářky se sestavou bez Korešové a Magdalény Svobodové těžko vzdorovaly mosteckému favoritovi a prohrály rozdílem patnácti branek 37:22. V předehrávce 13. kola MOL ligy žen tak byly vysokými favoritkami opět mostecké házenkářky, naopak na vítězství Písku vypsaly sázkové kanceláře vysoký kurz 15.

Začátek utkání lépe zvládly domácí házenkářky, které po pěti minutách vedly 3:1. V 6. minutě přišlo první vyloučení zápasu na domácí straně a Sokolky nabídnutou výhodu perfektně využily a otočily vývoj skóre na svou stranu a po deseti minutách vedly 6:5. Druhou desetiminutovky jednoznačně ovládly písecké házenkářky, které si dokázaly vytvořit až pětibrankové vedení, což donutilo domácí tým k osobní obraně na celé vlastní polovině, což našim hráčkám působilo velké problémy. K osobní obraně se přidaly ještě dva dvouminutové tresty a dvounásobnou přesilovku domácí hráčky využily kompletně k obratu skóre a pět minut před koncem první části strhly vedení na svou stranu. O poslední vyrovnání skóre v první půli se svou první brankou v píseckém dresu postarala Adéla Suchomelová. Koncovku první části zvládly lépe mostecké házenkářky, které si do šaten odnesly tříbrankové vedení 21:18.

Stejně jako v sobotu v Plzni, tak tentokrát v Mostě vyšel nástup do druhého poločasu lépe píseckým hráčkám. Během deseti minut zasypaly hráčky ve žlutém mosteckou branku sedmi brankami, zatímco domácí Černí andělé propasírovali za záda výborně chytající Bezpalcové pouze tři střely, tím pádem bylo srovnáno 25:25. Brankové hody pokračovaly i v dalším průběhu utkání, ve vedení se střídaly oba celky až do 23. minuty druhé části hry, kdy nejprve vyrovnala na 34:34 Iveta Korešová, následně vedení na píseckou stranu překlopila Magdaléna Svobodová. Tři minuty před koncem proměnila sedmimetrový hod nejpřesnější střelkyně na place Iveta Korešová, která zvyšovala na 36:34 pro svůj tým. Minutu a půl před koncem snižovala za domácí Adéla Stříšková na jejíž branku odpověděla opět Korešová, která opět ze sedmičky vrátila Sokolkám dvoubrankové vedení. O drama posledních sekund se postarala opět domácí Stříšková, která z křídla prostřelila Bezpalcovou. Poslední slovo na place ale měla Alena Stellnerová, která si dvacet sekund před koncem, během osobní obrany na všechny písecké hráčky seběhla na hranici šesti metrů a ze své typické pozice prostřelila domácí brankářku Ellen Janssen a o vítězi bylo rozhodnuto. Po jedenácti letech bez čtrnácti dnů tak zvítězily písecké házenkářky na půdě devítinásobného českého mistra.

DHK BANÍK MOST – SOKOL PÍSEK 36:38 (21:18)

Nejvíce branek: Stříšková 10, Šutranová 7, Mikulčík 4, Somionka 4, Kroftová 4 – Korešová 15, M. Svobodová 7, Chlupová 7

Rozhodčí: Mojmír Valášek – Jaroslav Vychodil

Sedmimetrové hody: 3/0 – 6/6

Vyloučení: 3:2