Kategorie: Ženy - WHIL

Nedělní den strávily písecké házenkářky cestováním k zápasu 4. kola nejvyšší soutěže házené žen, jejich cesta vedla na Žitný ostrov, kde je čekal aktuální lídr soutěže HC DAC Dunajská Streda. Sokolky cestovaly na Slovensko pouze se třinácti hráčkami, když se před zápasem na listinu zraněných či nemocných připojili Michaela Boorová, Eva Svobodová a Barbora Seidlová.

Domácí hráčky výborně zachytily začátek zápasu, zatímco písecké házenkářky se herně a střelecky trápily, z čehož po deseti minutách hry vyústilo vedení domácího týmu 7:0. Jihočešky se střelecky dokázaly prosadit až v první vteřině patnácté minuty, kdy první píseckou branku vstřelila Iveta Korešové a korigovala tak hrozivě vypadající skóre pro svůj tým na 10:1. Během prvního poločasu se hostující hráčky prosadily pouze devětkrát, zatímco domácí DAC zasypal píseckou branku dvaadvaceti přesnými zásahy a do šatny si taky bral vysoké vedení 22:9.

Druhý poločas, stejně jako první naprosto ovládla domácí děvčata, která pět minut před koncem pokořila hranici čtyřiceti branek a dokráčela si zaslouženě k vysokému vítězství 43:24. Píseckým házenkářkám se nedá upřít bojovnost, ale na velmi dobře fyzicky a herně připravené domácí házenkářky zkrátka tento den v oslabené sestavě nestačily.

HC DAC DUNAJSKÁ STREDA – SOKOL PÍSEK 43:24 (22:9)

Nejvíce branek: Sári 6, Rajnohová 5, Hornyák 4, Desortová 4, Juhos 4 – Korešová 13, Kocová 3, Hauserová 2, Velková A. 2

Sedmimetrové hody: 7/5 – 5/4, Vyloučení: 3:4, Rozhodčí: Rebeka Haščíková – Stanislava Kellner, Diváci: 180

Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial