Úvod utkání poznamenaný problémům s časomírou v obloukové hale vyšel lépe svěřenkyním trenéra Sabadky, které už ve 12. minutě první půle vedly pěti brankovým rozdílem, na což reagoval domácí trenér oddechovým časem, který ale domácím příliš nepomohl a Kynžvart si stále držel pěti až šestibrankové vedení. Píseckým házenkářkám se podařilo přiblížit svým soupeřkám až ke konci prví půle na tříbrankovou ztrátu, bohužel chvilku před poločasem vsítila dvacátou branku umístěnou střelou Veronika Vávrová a zařídila tak Kynžvartu čtyřbrankový náskok před druhým poločasem.

Začátek druhého dějství byl na branky a průběh hry vyrovnaný, hostující házenkářky si držely tří brankový náskok až do 13. minuty, kdy už zafungoval domácí time-out. Po něm se několikrát v brance blýskla Lucie Preslová, která tak umožnila svým spoluhráčkám snížit kynžvartské manko a ve 24. minutě dokonce i vyrovnat na 29:29. Hostující hráčky si ale vedení vzaly rychle zpět a dvěma brankami domácím opět odskočily na rozdíl dvou branek. Dvě a půl minuty před koncem snížila na rozdíl jediné branky Alena Stellnerová a stejná hráčka mohla o minutu později i vyrovnat, ale její pokus z hranice šesti metrů zastavila hostující brankářka, do poslední minuty tak vstupovali s vedením hráčky z lázeňského města. Půl minuty před koncem si poslední time-out na poslední akci vybral hostující trenér, který ale nepadl na úrodnou půdu a tentokrát po ztrátě Veroniky Vávrové měly míč ve svých rukou sedmnáct sekund před koncem domácí hráčky. Po zisku míče zareagoval i domácí trenér Pavlovský time-outem. Tíhu posledního útoku na sebe vzala nejzkušenější a nejlepší hráčka Písku Iveta Korešová, které tři vteřiny před koncem vstřelila poslední a vyrovnávací branku utkání. Písecké házenkářky tak vybojovaly třetí interligový bod za remízu 32:32, nejlepší střelkyní se stala opět Iveta Korešová s patnácti brankami a skvělým výkonem se v bráně prezentovala Lucie Preslová, které vytáhla svojí úspěšnost zákroků na 42%.

SOKOL PÍSEK – HÁZENÁ KYNŽVART 32:32 (16:20)

Nejvíce branek: Korešová 15/8, Chlupová 7, E. Svobodová 5 – Božović 8, K. Königová 6, Dvořáková 6.

Sedmimetrové hody: 8/8 – 4/4, vyloučení: 3:4, diváci: 222, rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný.