Kategorie: Ženy - WHIL

Domácí hráčky přivítaly ve své hale Veselí nad Moravou, které potřebovalo u Otavy zvítězit aby mohlo pomýšlet na záchranu v nejvyšší soutěži. Do utkání také lépe vstoupily Veselské panenky, které si do dvacáté minuty udržely před domácími dvoubrankový náskok. Svěřenkyním trenéra Jordáka pomohl oddechový čas, po kterém se podařilo domácím srovnat a jít do tříbrankového vedení, které do konce poločasu navýšili na rozdíl čtyř branek. Vedení čtyř branek si držely Sokolky i ve druhé půli a postupně ho navyšovaly až na rozdíl devíti branek. Domácím v této fázi hry hodně pomohly hostující hráčky, které spoustou technických chyb v útočné části, domácím doslova darovaly míč, které tyto ztráty nekompromisně trestaly. V poslední desetiminutovce si už písecké hráčky hlídaly vedení a utkání dovedly do vítězného konce a získaly tak dva potřebné body k záchraně v Interlize a poslaly Veselí do sestupových vod.

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 28:23 (14:10)

Nejvíce branek: Kubišová 9, Jačková, Palasová po 4 – Novotná 5, Šustková 4, Pastorková 3. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3. Vyloučení: 1-1 Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 137.

Ivo Sádlo, vedoucí Veselí: Samozřejmě těžce se mi hodnotí takový zápas. Já musím poblahopřát odmácím, že se jim podařilo zvládnout tenhle zápas, ale i tu sérii s námi, to znamená, že jim gratuluji k tomu že opustili poslední příčku. Zápas pro nás začal dobře, ale pak se to zlomilo a úplně dětskými chybami, kdy jsme soupeřovi přímo namazali do trháku a domácí si tím vytvořil náskok, který udržel až do konce a utkání skončilo skoro exhibicí domácích. Nám se povedl závěr základní části, ale pak přišel zlom, který přišel v domácím utkání s Pískem, kde jsme mysleli že vyhrajeme nějakou setrvačností a už to není to co to bývalo. Prostě jsme to nezvládli. Dneska rozhodlo neproměňování vyložených šancí a velké množství technických chyb.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Já ten tým vždycky chválím a teď už nevím co mám říct, jsem nadšenej jak holky zvládly ty zápasy v play-out. My jsme si konečně sedli a v posledních dvou měsísích jsme konečně byli zdraví. Holky jsou prostě úžasný a tentokrát si ty body prostě vydřely, vybojovaly, odmakaly a nemá cenu hodnotit technický věci. Ten začátek byl složitější, kde bylo vidět, že obě družstva jsou svázaný a z obou dvou stran se na to skoro nedalo dívat, ale my jsme ty hlavy zvedli dřív a já před týmem musím jen smeknout.