Zobrazeno: 18131

Jedno z nejhorších utkání v písecké Interligové historii odehrály písecké házenkářky v sobotu na palubovce ve Veselí nad Moravou. Hostující házenkářky držely krok s domácími pouze úvodních dvacet minut, kdy za stavu 6:5 proměnila Michaela Boorová, ale kvůli přešlapu branka nebyla uznána a tam nastal zvrat v celém utkání. Od tohoto momentu bylo na hřišti jen jedno družstvo a to byly svěřenkyně trenéra Vargy, které sokolky přehrály ve všech směrech a herních činnostech. Zbytek prvního poločasu vyhrály domácí hráčky 6:1 a do šaten se tak odcházelo za stavu 12:6 pro domácí.

Druhý poločas byl jedním velkým píseckým trápením. O tom vypovídá i skóre druhého poločasu, který vyhrály Veselské panenky 24:7 a celé utkání ovládly více než rozdílem třídy 36:14. Už tuto sobotu si ale můžou sokolky spravit chuť ve své hale, kde přivítají Trenčín, utkání začíná v tradičních 15 hodin.

SHK Veselí n.M. – Sokol Písek 36:14 (16:6)

Nejvíce branek: Šustková 8, Lukšíková 6, Vargová 6/1 – Kubišová 3, Boorová 2, Kozáková 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/0. Vyloučení: 4 (ČK Pastorková):4. Diváci: 320.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Výsledek je pro nás hrozný. Podali jsme ostudný výkon. Soupeř byl jednoznačně lepší. Už v prvním poločase jsme vyprodukovali velké množství školáckých chyb, to by se týmu na takové úrovni rozhodně stávat nemělo.“

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. M.: „Myslím, že před zápasem neexistoval tipující, který by uhádl, že zvítězíme takovým rozdílem. Písek má svou kvalitu, což dokázal v předchozích zápasech. Jsem moc rád, že po zápase v Partizánském podaly hráčky vynikající výkon. Opravdu musím dnes hráčky pochválit za to, že do posledního písmene plnily mé pokyny, na soupeře následně padla deka, ze které se nedokázal už dostat.“

Foto: www.shkveseli.cz/Hynek Zdeněk