Sokolky o uplynulém víkendu odehrály dvojzápas s pražskou Slávií v rámci 3. kole EHF European Cupu. Sobotní zápas v Praze přinesl divákům házenou prakticky bez obran plnou technických chyb s velkým množstvím branek na obou stranách. Vyrovnaný duel skončil těsnou porážkou Písku 34:35. Ve druhém zápase, tentokrát hraném v neděli v Písku tak naše děvčata měla vcelku jednoduchý úkol, vyhrát minimálně o jednu branku, a přitom inkasovat méně než 35 branek. V průběhu prvního poločasu viděli diváci v Obloukové hale vyrovnaný zápas, kdy ani jeden z týmů nedokázal strhnout vedení na svou stranu, až těsně před konce první části Písek dvěma brankami odskočil na poločasový rozdíl třech zásahů. V úvodu druhé půle se hráčky Slavie přiblížily na dostřel jediné branky. Přesně v polovině druhé půle přišlo vyloučení na domácí straně a velká šance pro sešívané o zvrácení vývoje utkání, nabídnou výhodu, ale hostující hráčky nevyužily, naopak domácí hráčky brankou v oslabení a dvěma dalšími brankami definitivně strhly utkání na svou stranu a utkání dovedly zdárně do vítězného konce 27:22. Pětibrankové vítězství jim tak zaručilo účast v osmifinále EHF European Cupu, které je na programu na začátku ledna. Los osmifinále je na programu v úterý 23.11. od 11:00.