Interligové házenkářky tento víkend nabíraly síly na další kolo soutěže, kdy se v sobotu 12.11. od 15 hodin utkají na domácí palubovce s Porubou.

Přestávka však neplatila pro naše druholigové béčko žen. Ty si vyjely poměřit síly s jindřichohradeckým rivalem. Od začátku sezóny bylo jasné, že toto střetnutí bude zahaleno jistou nostalgií z předešlých sezón, kdy část hráček obou týmů na sebe narážely v interligových zápasech.

Do střetnutí lépe vkročily domácí hráčky. Do 15. minuty prvního poločasu jim Sokolky byly vyrovnaným soupeřem, ale za stavu 9:8 pro domácí došlo ke zkratu hostí. Barbora Eliášová s Michaelou Vlkovou využily situace a začaly navyšovat jejich vedení. Ve 20. minutě písečandy prohrávaly 15:8 a zdálo se, že o celkovém výsledku je již rozhodnuto. Ve 20. minutě přišel první time out z ruky trenéra Michala Horáka. Od té chvíle domácí hráčky dokázaly prostřelit dobře chytající Kateřinu Veselou pouze jedenkrát a do šaten po prvním poločase odcházely už jen s tříbrankovým vedením.

Druhý poločas patřil Sokolkám, Ve 3. minutě vyrovnaly stav na 15:15 a v 8. minutě už vedly 19:16. To by ale nebyla ženská házená, aby se nekonal další zvrat. 15. minuta byla pro Sokolky prokletá. Jindřichohradecké hráčky se znovu probudily a svým soupeřkám nedaly nic zadarmo. Ve 20. minutě svítila na tabuli opět remíza. Do závěrečných pěti minut se šlo za stavu 27:26 pro domácí, ale díky brankám Veroniky Benešové a Dominiky Pravdové se opět vedení ujaly písecké hráčky. Poslední dvě minuty by se daly přirovnat ke hře nervů, v které byly nakonec úspěšnější naše ženy a dokázaly zabránit vstřelení vyrovnávacího gólů domácích. Dva body tak nakonec putovaly do Písku.

Nejlepší střelkyně: Házená Jindřichův Hradec: Vlková 7/2, Eliášová 7, Hanzalová 4, Jasanská 4 - Sokol Písek B: Pravdová 7/3, Boorová 6, Cyprysová 5, Kohoutová 5

Vyloučení: 0 - 2, Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3, rozhodčí: Artl Jaroslav, Gebauer Josef, diváci: 70

foto: www.tjhazenajh.cz