Kategorie: Mládež

1. liga mladší dorostenky - První část utkání byla velmi vyrovnaná a až v posledních minutách před poločasem si domácí hráčky utvořily náskok o čtyři branky na 22:18.Písečanky po výměně stran dokázaly odskočit až na rozdíl osmi branek, ale hostující družstvo se nevzdávalo a dál urputně bojovalo. Zásluhou jejich nejlepší střelkyně Rampové, autorkou třinácti branek dokázaly pro ně nepříznivý stav stáhnout až na rozdíl dvou branek 35:33.

Závěr utkání ale vyšel lépe domácím hráčkám, které v brankové přestřelce vyhrály 41:37. Diváci potleskem ocenili výkon obou družstev, týmovou spolupráci od všech hráček, s minimem faulů a vyloučení. Mladší z píseckých dorostenek tak udržely medailovou třetí pozici a na jediný bod se dotáhly na druhou Plzeň. Po porážce Mostu si tak dorostenky připsaly další cenné dva body. V dalším kole zajíždějí svěřenkyně trenéra Slavíka k Vajgaru, kde se v jihočeském derby utkají s Jindřichovým Hradcem.

Sokol Písek - Házená Kynžvart 41:37 (22:18)

Vyloučení 0:2, 7m hody 3/2 : 5/3

Sestava a branky Písku: Vlnová, Stejskalová - Zelenková 2, Rybáková, Ťupová 4, Kocová 7, Kračmanová 5, Kolářová 5, Vitteková, Malcová 8, Hančurová, Bártová 1, Seidlová 9

Foto: Václav Kozma / jcted.cz (Písek vs. Most)