Venue: Písek Datum st, 30. říj. 2024 Beginn 18:00
Sokol Písek
Písek
-:- DHK Baník Most
Most

Ke 4. kolu nejvyšší soutěže házenkářek zajížděly písecké házenkářky opět na Moravu, kde se po Porubě a Olomouci utkaly tentokrát se Zlínem. Zlínské házenkářky, které před sezónou posílily o reprezentační brankářskou jedničku Petru Kudláčkovou a spojku Veroniku Mikuláškovou, vyhlásily tento rok útok na play-off a boj, a tak šlo v sobotu v podvečer o přímý souboj konkurentů v boji cenný kov.

První desetiminutovka nabídla vyrovnaný zápas, ve které sice domácí vedly o jednu maximálně dvě branky, ale Sokolkám se vždy podařilo domácí náskok dorovnat. Poprvé šly do tříbrankového vedení domácí hráčky v polovině poločas, na což hostující lavička reagovala oddechovým časem, který ale bohužel nepadl na úrodnou půdu a domácí pět minut před koncem prvním půle vedly už o čtyři branky a tento náskok si udržely až do první sirény.

Do druhé části zápasu vstoupily suverénně domácí hráčky, která pěti brankami učinily důležitý krok k vítězství a už v páté minutě druhé půle vedly o sedm branek 20:13. Hrozivý náskok Zlína se písecké házenkářky marně snažily stáhnout celý druhý poločas, méně, než na čtyři branky se ale Jihočešky nedostaly, a tak po šesti letech ve Zlíně prohrály.

Domácí se díky vítězství dělí o třetí místo s Mostem a Slavií, Sokolky spadly na šestou příčku, kde jsou společně s Kynžvartem, se kterým se utkají v dalším kole, zápas je v plánu ve středu 16.října od 18:00 v Písku.

Handball club Zlín – Sokol Písek 31:25 (15:11)

Nejvíce branek: Polomíková 8, Herbočková 7, Filípková 5 – Korešová 10, Indráková 5, Stellnerová 4

Rozhodčí: Václav Horáček – Milan Letev, Sedmimetrové hody: 0/2 – 7/7, Vyloučení: 3:3, Diváci: 285