DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Poslední utkání základní části MOL ligy odehrály v sobotu 22. dubna písecké házenkářky. Sokolky mohly před posledním kolem ještě bojovat o to, aby dvojzápas play-off proti pražské Slavii začínaly na hřišti soupeře, ale házenkářky z hlavního města v sobotu odpoledne porazily Šaľu a definitivně si tak pojistili 2. místo mezi Českými týmy. Sokolkám šlo tak o to, důstojně a výhrou zakončit základní část, a naopak Zlínu šlo o body do play-out.

Na úvod utkání se písecké házenkářky dostávaly pomalu do provozní teploty, čehož využily hostující hráčky a v polovině první půle vedly rozdílem tří branek. Domácí hráčky dokázaly šesti brankami v řadě během deset minut zvrátit ve svůj prospěch a pět minut před koncem první části vedly ony rozdílem tří branek 12:9. Vedení ale do konce první části neudržely a byl to tentokrát Zlín, kdo srovnal krok a před poločasem stihl srovnat na 14:14.

První desetiminutovka druhé půle byla vyrovnaná, domácí hráčky sice po pěti minutách vedly opět rozdílem tří branek, ale hostující hráčky se v 11. minutě dostaly na dostřel jediné branky 19:18. O opět minut později už ale vedly opět Sokolky, a to největším rozdílem v utkání o pět branek 24:19. Házenkářky z bývalého Gottwaldova ale nepřestávaly bojovat a deset minut před koncem snížily na rozdíl dvou branek 24:22 a pět minut před koncem dokonce na rozdíl jediné branky 27:26 na což reagovaly domácí hráčky třemi rychlými brankami během jedné minuty a čtyři minuty před koncem vedly rozdílem čtyř branek 30:26. Čtyřbrankové vedení už si Jihočešky do konce zápasů uhlídaly a Zlín v těžkém utkání porazily 32:28.

Teď už písecké házenkářky čeká vrchol sezóny, na který všichni čekáme jedenáct let – play-off. A v semifinále nás čeká asi největší písecký rival z posledních let, pražská Slavie. První utkání semifinále, které se hraje pohárovým způsobem se odehraje v sobotu 29. dubna od 15:00 v Písku!

Sokol Písek - Handball club Zlín 32:28 (14:14)

Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Kržová, Preslová - Kordíková, Plojharová, Hanzelínová, Korešová 7, E. Svobodová 8/2, Bicanová, M. Svobodová 3, Stellnerová 5, Chlupová 4, Boorová 5

Nejvíce branek Zlína: Kříčková 6, Daňková 6/5, Gabrhelová 4

Rozhodčí: Martin Pražak – Jakub Šulc. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5. Vyloučení: 1:5. Diváků: 120