Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Úvod dalšího píseckého boje o udržení v nejvyšší soutěži byl vyrovnaný až do desáté minuty, kdy otěže zápasu převzaly sérií tří branek domácí házenkářky. Tříbrankové vedení si písecké hráčky držely do samotného konce první půle a až těsně před koncem se hazenkářkám z Hané podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Vstup do druhé půle vyšel výrazně lépe domácím hráčkám, které si zkraje druhé části vytvořily už šestibrankový náskok, který definitivně rozhodl o osudu celého utkání. Nakonec Jihočešky zvítězily rozdílem devíti branek a dál bojují o záchranu v nejvyšší souteži.

Sokol Písek – DHK Olomouc 33:24 (17:15)

Nejvíce branek: Šetelíková 6, Pešková 6/3, Kvášová 5 – Patrnčianková 10/3, Gajdošíková 6, Salčáková 3/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 207.

Vladan Táborský, trenér Olomouce: V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství a k dvou bodům. Z naší strany to byl velmi bázlivý zápas, v týdnu se nám zranila klíčová hráčka, ale chtěli jsme se o ten výsledek porvat, ale bohužel jsme si narozdíl od domácích nedokázali vytvořit dostatečná tlak a nedokázali jsme proměňovat vyložené šance. I když nám narozdíl od domácích už o nic nešlo, chtěli jsme se herně soupeři vyrovnat, což se nám nepodařilo, dělali jsme zbytečné chyby, ztráceli míče na jedenácti metrech a tím jsme dostali domácí do laufu.

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: Jsem spokojená s výsledkem i s některými pasážemi zápasu. Myslim že po většinu zápasu jsme viděli hezkou házenou, i když občas tam byly pasáže, kdy jsme si výkon pokazili riskantními přihrávkam, ztrátami míčů a podobně. Všichni víme, že ta záchrana je jenom o nás, když všechno vyhrajeme, tak se nemusíme ohlíže na výsledky ostatních týmů a s tím jsme šli do tohoto zápasu a jdeme i do dalších zápasů.