Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Začátek utkání se domácím hrubě nepovedl a ve 12. minutě prohrávali 2:9. Náskok hosté udržovali většinu zápasu, po poločase i deset minut před koncem vedli o čtyři branky. Potom Zora přidala, dokázala ztrátu stáhnout a mohla i vyhrát. Nakonec ale byla ráda, že osm sekund před koncem srovnala na 28:28.

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 28:28 (13:17)

Nejvíce branek: Krajčovičová 10, Gajdošíková 6, Kašpárková 5 - Kubišová 8,Šetelíková 7,Kvášová 5. Rozhodčí: Králíček, Letev.Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 190.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „My jsme trestuhodně vstoupili do utkání. Nekoncentrovaní, bez nasazení. Soupeř si vytvořil hned sedmibrankový náskok a to jsem hned vyčítál děvčatům v šatně. Takto se do utkání nemůže vstupovat, i když jsme se na to připravovali. Potom i přes veškerou snahu už je tam nervozita, technické ztráty a neproměněné branky. A co víc, spolupráce s pivotem, na kterou se zaměřujeme, nefunguje. Pivoti tam jsou několikrát volní, ale míč tam nedoputuje. To jsou všechno věci, které se tam v součtu objeví. Na druhou stranu jsem hrozně rád, že děvčata i přes špatný vývoj a pod tlakem dokázala utkání otočit a získat bod."

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: „Z naší strany se zápas vyvíjel poměrně dobře. Holky k němu přistoupily zodpovědně. Padesát minut to byl opravdu kvalitní výkon hodný toho, abychom si odtud odvezli plný počet bodů. Bohužel házená se hraje šedesát minut a ten desetiminutový výpadek nás stál bod, který nás určitě hodně mrzí, protože jsme měli našlápnuto na to ten svůj první zápas o záchranu vyhrát. Mrzí nás to, nicméně hlavu vzhůru, pro nás je to cenný bod a musíme pokračovat dál.