DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

V důležitém souboji dvou celků ze spodních pater tabulky se z vítězství a dvou důležitých bodů radovaly házenkářky Plzně. Hra i skóre byly v prvních dvaceti minutách vyrovnané, až před přestávkou se hosté utrhli do čtyřbrankového vedení a domácí před poločasem tak tak korigovali. Ve druhé půli se Jihočešky držely v dostřelu dvou branek, závěrečná pětiminutovka i ve druhé půli ale patřila Plzeňankám, které tak rozhodly zápas, když odskočily na 25:20 a vítězství si už pohlídaly.

Sokol Písek - DHC Plzeň 21:25 (10:13)

Nejvíce branek: Kubišová 6, Šetelíková 6, Hauserová 3/3 – Mudrová 6, Franzová 4, Líbalová 3, Oravcová 3/1. Rozhodčí: Friesel, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 169.

Jaroslava Šmrhová, trenérka DHC Plzeň: „Samozřejmě jsme rádi za vítězství i body. Holky podaly nadstandartní výkon, vydaly ze sebe všechno a bojovaly od první do poslední minuty. Očekávali jsme, že to bude napínavé a bylo. Excelentní výkon podala brankářka, ale každá hráčka v důležité chvíli zahrála. Všechny ze sebe dostaly maximum. Je to jeden z klíčových zápasů v bojích o udržení. Nemáme ambice na play-off, ale chceme se v soutěži udržet, vyšší ambice nemáme. Teď ale můžeme být trochu klidnější. Máme před sebou ještě utkání s Bánovci a pak uvidíme, jak se nám bude dařit v nadstavbě.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Excelentní výkon podala brankářka Plzně. V prvním poločase jsme si vypracovali řadu šancí, ale neproměnili jsme je. Na druhou stranu tentokrát měly Plzeň údernější spojky a za výsledkem si šli víc a kolektivním výkonem. Začátek utkání jsme vedli, měli jsme šanci odskočit i na čtyři pět branek a hrálo by se nám líp, ale šance jsme neproměnili a vrátili jsme Plzeň do hry. V určitém okamžiku jsme udělali chyby. Vítězství Plzně je zasloužené. Tento výsledek je pro nás průšvih. Hráli jsme dne o čtyři body do play-out a prohráli jsme je. Musíme se pokusit porvat ještě alespoň o dva body venku, ať už v Olomouci nebo Prešově, musíme zkusit někde překvapit a kůži nedáme lacino, chceme se poprat, nekončíme.