DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Písecké házenkářky se v dalším kole MOL Ligy vydaly na Slovensko k zápasu proti Trenčínu. První desetiminutovka byla vyrovnanou partií, žadný z týmů si nevytvořil větší než jednobrankové vedení. Až v polovině první půle, si domácí hráčky vytvořily dvou brankový náskok. Pět minut před koncem první půle dostaly Jihočešky šanci k vyrovnání zápasu, ale za stavu 13:11 pro domácí nevyužily dvojnásobnou přesilovku a navíc neproměnily ani sedmimetrový hod. Svěřenkyně trenéra Hradila tak dvou brankový náskok udržely až do konce prvního poločasu. Začátek druhého poločasu byl stejně vyrovnaný jako celý první poločas, v první desetiminutovce si domácí držely stále dvoubrankový náskok a písecké házenkářky často ztroskotávaly na domácí brankářce Hanzalíkové. Rozhodující náskok si trenčínské házenkářky dokázaly vytvořit v polovině druhé půlě, kdy čtyřmi brankami v řadě utekly svým soupeřkám na rozdíl šesti branek, na což zareagoval trenér Jordák oddechovým časem, po kterém se Sokolky třemi brankami opět dostaly do zápasu, bohužel jejich stíhací jízdu přibrzdilo dvojnásobné oslabení a další neproměněná sedmička, čehož využily domácí k vytvoření si opět pětibrankového náskoku, který držely až do poslední pětiminutovky. Tři minuty před koncem se hostující hráčky přiblížily na dostřel tří branek, minutu před konce na rozdíl dvou branek, ale kontaktní gól vstřelily hostující hráčky až sedm vteřin před koncem a na vyrovnání už jim tak nezbyl čas.

HK AS Trenčín – Sokol Písek 31:30 (14:12)

Nejvíce branek: Nejedlíková 7, Rajnohová 7/2, Takáčová 6 - Šelaisová 10/2, Konigová 5, Kubišová 4, Michková 4, Boorová 4. Rozhodčí: Bednár, Beňo. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 153.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Kromě výletu na Trenčínský hrad se všechno nějak sešlo v naš neprospěch. Splnilo se, že když prohrajete o jeden dva góly je to větsinou chyba trenéra. I trenér je jen člověk nechal jsem se ztrhnout vnějšími okolnostmi a udělal 3 chybná rozhodnutí, která mohly holám pomoct vyhrát. Holky zápas odmakaly, ale i přes spoustu chyb to byl ovlivnitelný zápas z mé strany. Takže nosanek dolů a více pokory trenére

Michal Hradil, trenér Trenčína: Já sem velmi rád, že po odchodě Kostelné a Opátové, se nám podařilo vyhrát a ty dvě hráčky nahradit, určitě nám budou obě dvě chybět, ale zbývající sezónu musíme dohrát s tím týmem, který momentálně máme. Jsem velmi rád za vítězství, za to, jak děvčata makají na tréninku si to zasloužila. Dneska jsme si to hlavně vyhráli herní disciplínou, to bylo super.