MOL Liga 2017/2018 - 23. kolo
Datum st, 28. bře. 2018 Beginn 18:00
DHC Sokol Poruba
Poruba
Sokol Písek
Písek
-:-

MOL Liga 2017/2018 - 24. kolo
Datum so, 07. dub. 2018 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov
Prešov
-:-

MOL Liga 2017/2018 - 25. kolo
Datum so, 14. dub. 2018 Beginn 15:00
HK Hodonín
Hodonín
Sokol Písek
Písek
-:-

Tabulka MOL Ligy

# Tým Z B
1 DHK Baník Most 21 37
2 DHC Slavia Praha 20 33
3 Iuventa Michalovce 20 32
4 HK Slovan Duslo Šaľa 20 29
5 DHK Zora Olomouc 20 26
6 SHK Veselí nad Moravou 20 24
7 DHC Sokol Poruba 21 24
8 Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov 20 22
9 HC Zlín 21 12
10 Sokol Písek 20 7
11 HK Hodonín 20 7
12 HK Sokol Bánovce n/B 21 7
13 HK AS Trenčín 20 4

Výsledky MOL Ligy

Zobrazeno: 1633

Na Interligové soupisce se v posledních dvou zápasech objevilo nové jméno, Adéla Velková, sedmnáctiletá odchovankyně SK Žeravice sbírá své první interligové minuty a branky v píseckém dresu

O víkendu si odehrála své druhé interligové utkání, jinak nastupuješ za písecký starší dorost, ale písecká odchovankyně nejsi, tak jaká byla tvoje cesta do Písku a odkud házenkářsky pocházíš?

Od svých šesti jsem hrála házenou za SK Žeravice, kde mě naučili základy házené, které se snažím postupně rozvíjet. O prázdninách před dvěma lety jsme se přestěhovali s rodinou do vesnice nedaleko Písku. A tím pádem jsem společně se ségrou začala hrát házenou tady za Sokol Písek. Upřímně jsem se přestupu do Písku bála, protože jsem byla v Žeravicích od malička a měli jsme tam úžasný kolektiv a trenéry.

Jak už jsem zmínil, máš za sebou první dvě interligová utkání, první bylo v Bánovcích, jaká byla tvoje cesta do Interligového týmu, kdy ses o nominaci k interligovému zápasudozvěděla?

Od začátku sezony jsme s holkama z týmu dostaly možnost, chodit na tréninky s interligou. A této možnosti jsem využila, protože mi to přišlo jako dobrá příležitost a možnost jak nasbírat hráčské zkušenosti. Mou první „nominaci“ jsem vůbec nečekala. Jako každý čtvrtek jsem přišla na trénink a holky mi řekly, že se mnou chce mluvit Verča (vedoucí družstva žen), které mi dala dres a řekla, že za ně v sobotu hraju.

První utkání a první gól, druhé utkání, hned proti Mostu a dvě branky, bude střelecké konto dál stoupat úměrně zápasům? Jak se na hřišti cítíš? Musí to být strašný skok z ligy starších dorostenek do Interligy.

Pevně věřím tomu, že ano, ale všechno záleží na tom, kolik budu dostávat prostoru na hřišti a jak se mi bude dařit. Ale upřímně si nedovedu představit, že bych ve svém desátém utkání, byla schopná dát deset branek :). Na hřišti se cítím celkem dobře. Hlavně díky holkám, které mě podporují. Myslím, že pro mě je mnohem horší doba před zápasem a na lavičce. Každý kdo mě zná, moc dobře ví, že jsem neuvěřitelně nervozní před každým zápasem a to nejen v interlize. Myslím, že hlavními rozdíly mezi dorosteneckou a interligovou házenou je tvrdost v obraně a rychlost celé hry.

V Písku vyrostla spousta skvělých házenkářek, které hrají ty nejvyšší soutěže v Evropě, máš nějaký svůj házenkářský cíl a idol?

Donedávna byl můj cíl si někdy v budoucnu zahrát interligu. Teď chci hlavně získávat zkušenosti a co nejvíc pomáhat holkám v zápase. Samozřejmě bych si někdy chtěla zkusit zahrát v zahraničí. Mým velkým vzorem je Iveta Luzumová a ze zahraničních hvězd Cristina Neagu nebo Anja Andersen.

Když se vrátíme k Interlize, v sobotu tebe a celý tým čeká další důležitý zápas, ve Zlíně, který je sousedem v tabulce, takže s jakým cílem do Zlína jedete?

Jedeme samozřejmě s cílem vyhrát a předvést co nejlepší výkon, za který se nebudeme muset stydět.

Autor fotografie: Václav Kozma - Písecké postřehy

Utkání "B" týmu