Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Písecké házenkářky utkání proti pražskému soupeři určitě nezačaly podle svých představ, protože po patnácti minutách hry prohrály už 9:2. Hostující hráčky si tak hned na začátku utkání vytvořily náskok, který jim stačil k získání dvou bodů. Ve druhém poločase měly domácí hráčky několik příležitostí ke snížení slávistického náskoku, ale ani jednu z šancí ne korigování výsledku nevyužily. Domácí hráčky trápila po celý zápas slabá střelecká produktivita, proměňování vyložených šancí a hlavně nasazení, naopak slávistky trestaly domácí chyby hlavně rychlými protiútoky ze kterých dávali lehké branky.

Sokol Písek – DHC Slavia Praha 21:28 (10:17)

Nejvíce branek: Boorová 7/1, Palasová 3/1, Kubišová a Součková po 3 – Šetelíková 8, Novotná, Jačková, Tulipánová, Chovancová, Galušková po 3. Rozhodčí: Nezbeda, ZelenkaSedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení: 3 - 1. Diváci: 112

Vladislav Jordák, trenér Písku: Holky ví, že když mají nějaké nasazení a když něco nepromění, že to nevadí, ale to jak jsme dneska nastoupili dneska do zápasu a co jsme předvedli, to byla prostě ostuda. Takhle odevzdaný výkon jsme snad ještě nepředvedli nikdy od začátku utkání. Prohrát s takovýmhle nasazením jenom o sedm branek je zázrak, protože dneska jsme si zasloužili od Slávie dostat od Slávie o dvacet a nikdo by se nemohl divit.

Richard Řezáč, trenér Slavie: Pro nás to byl zápas dvou poločasů, kdy jsme v prvním poločase byli schopni držet se taktických pokynů a udělali jsme relativně málo technických chyb, ale i tak jich bylo hodně. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se spřesníme v koncovce a že pořád chceme dávat góly, ale bohužel druhý poločas jsme spadli na úroveň Písku, který mě dneska strašně zklamal, protože jsem čekal, že domácí budou houževnatějším soupeřem. Děvčata se asi nedokázala vyhecovat a zapadlo do toho průměru, takže ten druhý poločas byl pro nás, ale asi i pro diváky spíše utrpením, takže máme splněné dva body, ale to je asi všechno.