DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

První zápas Interligy v novém roce odehrály písecké Sokolky s hráčkami olomoucké Zory, svojí premiéru coby interligových rozhodčích zažila v tomto rozhodcovká dvojice Tomáš Deml a Michal Dvořáček. S ohledem na zápasy v minulých letech očekávaly hráčky, trenéři a diváci vyrovnaný souboj, ale opak byl pravdou. Do zápasu jednoznačně vstoupily lépe hostující hráčky, které se rychle ujaly vedení 4:2 a poté sérií devíti branek rozhodly utkání, když se dostaly do vedení 13:2. Domácím házenkářkám dělala problémy zejména hostující brankářka Rašková, která za svá záda pustila v prvním poločase pouze šest branek z toho čtyři ze sedmimetrových hodů. Do druhého poločasu tak nastupovaly hráčky Olomouce s desetibrankovým vedením 16:6, který deset minut před koncem navýšily dokonce na patnáctibrankový rozdíl 28:13. V koncovce zápasu dal hostují trenér příležitost i hráčkám ze střídačky a vyzkoušel i hru bez brankářky, tuto výhodu hned dvakrát využila domácí brankářka Neubergová, která si připsala dva přesné zásahy přes celé hříště, nicméně tyto trefy stačily pouze na korigování výsledku a házenkářky Olomouce se tak po dlouhé době mohly radovat ze zisku dvou bodů v písecké hale.

Sokol Písek vs. DHK Zora Olomouc 22:31 (6:16)

Sestava a branky Sokola Písek: Neubergová 2/0, Preslová - Kubišová 7/1, Palasová 4/4, Bullová 2/0, Kalčíková 2/0, Galušková 2/0, Součková 2/0, Boorová 1/0, Michková, Rusfelová, Merglová, Talafousová, Benešová, Šelaisová

Nejvíce branek Olomouce: Gajdošíková 7/2, Hvostáľová a Gebre Selassie po 5 Rozhodčí: Deml, Dvořáček, Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 150

Jan Slavík, asistent trenéra Písku: Gratuluji Olomouci , protože si myslím že vyhráli zaslouženě. To utkání rozhodlo prvních patnáct minut, kdy byl rozdíl v nasazení, zatímco Olomouc chtěla od začátku a šla za vítězstvím, my jsme začali hrát pozdě a to už ale bylo po zápase. Bohužel ty šance které jsme měli na konci byly jen na korigování výsledku.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: Jak už jsem řikal v předzápasových rozhovorech, my jsme sem jeli s velkým respektem, protože v posledních dvou letech jsme tady ztratili body, minulý rok to byly nejdůležitější body sezóny. Já musím holky pochválit, protože jsme se na dnešní zápas připravovali dlouhodobě a myslím si, že první poločas byl pro nás klíčový, že jsme si vytvořili dostatečný náskok a holky věděli, že v minulosti jsme tu vedli už 10:1 a skončilo to o góla, takže je opravdu musím pochválit za zodpovědný výkon těch 55. minut, protože některé situace domácích byly velmi nebezpečné a velmi dobře zahrané a musím pochválit brankářku Raškovou, která velmi dobře zachytala, takže to bylo asi klíčové. Ten výsledek vypadá jednodušše, ale nerodil se vůbec lehce, druhý poločas jsme dokonce prohráli.