DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

První a ne snad poslední bodový zisk si tento víkend v Bratislavě připsala naše děvčata, když vyhrála na půdě ŠKP Bratislava 28:25. Průběh utkání byl po celou dobu vyrovnaný, byť deset minut před koncem prvního poločasu odskočily domácí hráčky píseckým na rozdíl dvou branek 14:12, píseckým hráčkám se podařilo skóre zápasu ještě do poločasové pauzy srovnat na 15:15. Rozhodující moment utkání přišel v 10. minutě prvního poločasu, kdy písecké hráčky zásluhou Kozákové, Palasové a Talafousové otočili vývoj zápasu z 19:18 na 19:21 a o deset minut později vedli hostující hráčky už 20:24. V poslední desetiminutovce se naštěstí nekonal žádný překvapivý zvrat ani herní výpadek hostující družstva a tak svěřenkyně trenéra Jordáka, vybojovaly své první letošní interligové body.

ŠKP Bratislava – Sokol Písek 25:28 (15:15)

Vladislav Jordák, trénér Sokola Písek: „Mám sice radost z výhry, ale s hrou jsem dnes nebyl spokojený. Bylo to utrápené vítězství, určitě jsme letos předvedli už lepší házenou, dnes nám nefungovala obrana, na které chceme stavět, ale zásadní problém je náš projev útoku. Ten nás trápí a trápil i dnes, i když 28 branek je určitě počet, jakým bychom se chtěli i nadále prezentovat. Opakuji ale, že je důležité, že jsme výhru vydřeli, myslím, že především díky širší lavičce.“

Nejvíce branek: Raffasederová 5/2, Valovičová 5 - Palasová 6/2, Bullová 6, Boorová, Jačková, Kozáková a Michková po 3.Rozhodčí: Cibere, Rychvalský. Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2. Vylučení: 2:7. Diváci: 100.