Písecké házenkářky rozehrály jarní část soutěže na půdě DHC Plzeň. Utkání bylo soubojem o dva cenné body v boji o play-off, ale také soubojem dvou kanonýrek nejvyšší házenkářské soutěže žen, za Písek nastoupila Iveta Korešová, které měla před utkáním na kontě 92 přesných zásahů a na domácí straně nastoupila do utkání Veronika Galušková, která se po podzimní části pyšnila 95 brankami.

Většina prvního poločasu utkání dvanáctého kola byl naprosto vyrovnanou partií, ani jeden z celků nedokázal strhnout vedení na svou stranu. Dvoubrankové vedení si dokázaly písecké házenkářky vytvořit až v rozmezí 23. a 25. minuty, kdy se dvakrát přesně ze sedmičky trefila Iveta Korešová a zajistila svému týmu vedení 13:11, náskok dvou tref házenkářky od Otavy do poločasu neudržely a do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 14:13 pro Písek.

Nástup do druhé půle vyšel jednoznačně lépe svěřenkyním trenéra Pavlovského, když se během dvou minut prosadily třikrát z rychlého protiútoku a vytvořily si tak náskok čtyř branek rozhodující pro další vývoj druhého poločasu ale i celého utkání. Po deseti minutách druhé půle vedl Písek už o šest branek 25:19 a stejný náskok svítil na světelné tabuli i o deset minut později, kdy byl stav 31:25 z pohledu píseckého týmu. V závěrečných minutách už si vedení hráčky ve žluto-modrých dresech pohlídaly, do hry se dostaly hráčky, které se vrací po zranění, své první minuty v píseckém dresu odehrála i Adéla Suchomelová z pražských Vršovic, která rozšířila píseckou soupisku na začátku ledna a mohla se tak se svými novými spoluhráčkami na konci utkání radovat z vítězství 34:30 a dvou důležitých bodů v boji o play-off. Vítězstvím Písek poskočil na šesté místo MOL ligy, z českých celků je třetí, zatímco Plzeň až šestá.

Další utkání čeká písecké házenkářky už ve střed 18. ledna kdy cestují na půdu druhého týmu tabulky a úřadujícího mistra DHK Baník Most.

DHC PLZEŇ – SOKOL PÍSEK 30:34 (14:15)

Nejvíce branek: Schreibmeierová 12, V. Galušková 4, L. Galušková 3 – Korešová 12, Stellnerová 9, E. Svobodová 7, rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev, sedmimetrové hody: 6/3 – 6/6, vyloučení: 2, diváci: 166

Foto: hazenadhcplzen.rajce.idnes.cz