Písecké házenkářky nastoupily v předehrávce 2. kola už ve středu 7.9. proti Mostu, který se o víkendu představí v Lize Mistryň. Začátek utkání vyšel lépe našim házenkářkám, které mistra zaskočily a v polovině první půle vedly 9:5. Vedení udržely Sokolky ale jen do dvacáté minuty první půle, kdy po time-outu hostí otočil Most třemi brankami skóre zápasu na svou stranu a po sérii vyloučení na domácí straně se ujal v poločase vedení 11:14.

I do druhé půle lépe vstoupily domácí hráčky, které postupně stahovaly mostecký poločasový náskok, až se jim v deváté minuty druhé půle podařilo z ruky Aleny Stellnerové vyrovnat na 18:18. Hostující trenér na vývoj zápasu opět zareagoval oddechovým časem, který mu stejně jako v první půli pomohl a posunul jeho tým dvěma brankami opět do vedení. Konečný zlom utkání přišel dvanáct minut před koncem, kdy Most čtyřmi brankami v řadě zlomil domácí odpor a v posledních deseti minutách si pohlídal čtyřbrankový náskok. Písecké házenkářky předvedly proti účastnicím Ligy mistryň heroický výkon, který i přes prohru 29:25 ocenila zaplněná Oblouková hala.

Nejvíce branek: Korešová 9/1, Stellnerová 8, M. Svobodová 4 – Stříšková 10/4, Holanová 4/1, Mikulčík 4.

Rozhodčí: Filip Barták – Karel Hladký.

Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/6, vyloučení: 5:8, diváci: 180.