Téměř po třech letech se v neděli v písecké Obloukové odehraje jihočeské derby, tentokrát však nepůjde o interligové boje, ale o zápas 2. ligy žen, mezi píseckým "B" týmem a Jindřichovým Hradcem. Všechna jihočeská derby, která vyprodávala haly v obou městech, odehrála i dlouholetá hráčka Jindřichova Hradce, nyní však píseckého "B" týmu, Zuzana Kohoutová.

Hned první rok po postupu do Interligy jste se probojovali do play-off, jak vzpomínáš na tuhle část kariéry?

Řekla bych že to byl snad nejlepší rok mého půlsobení v Interlize. Házená pro nás byla na prvním místě, všechno bylo nové, trenér, soutěž, tréninky, velká euforie a play off pro nás byla odměna.

Postup do Interligy znamenal i konfrontaci dvou jihočeských družstev, jak jste derby v šatně prožívali? Vzpomeneš si na nějaký zápas proti Písku?

Derby, to slovo u nás v šatně snad nikdy nezaznělo, podle mě, jsme to brali jako každý jiný zápas, s tím, že je Písek aspoň dojezdově blízko. Z toho důvodu, že jsem to já osobně ani jako nějaké derby nebrala, si nepamatuju žádný konkrétní zápas proti Písku, spíš mi bylo líto hrát proti mým bývalým spoluhráčkám a kamarádkám, Zuzce Keslerové a Petě Bubeníkové.

 A na který zápas celkově v hradeckém dresu nejraději/nejvíc vzpomínáš?

Nejraději asi vzpomínám asi na pohárové utkání Challenge Cupu v tureckém Izmiru, to byla super zkušenost, cestovánímletadlem, jíná házená, kultura, prostě zážitek

Nyní oblékáš dres píseckého "béčka", jak jsi se dostala od Vajgaru právě do Písku?

Do Písku jsem odešla za mým přítelem, který tady trénuje basketbal a společně tu žijeme s dcerou a psem :)

A nad návratem do Interligy si nepřemýšlela?

Návrat do Interligy už jsem ani nezvažovala, už jsem tak nějak zlenivěla :)

Co očekáváš od nedělního utkání? Jde o zápas týmů z horních pater tabulky o derby a v obou týmech nastupuje pár zkušených hráček. Tip na vítěze nedělního utkání?:)

Na zápas se těším, uvidím po dlouhé době holky a trenérku Ivu. A kdo vyhraje? Asi ten tým, který dá minimálně o gól víc než soupeř :)