Zobrazeno: 2145

Mladší žačky Sokola Písek zajely ke svému dalšími turnaji opět na Moravu, tentokrát do Otrokovic. Jejich soupeřkami byly týmy Hájů Praha, Astry Praha, Sokola Kobylisy II, Ledče nad Sázavou, Havlíčkova Brodu, Zlína, Strážnice a domácích Otrokovic.

Do turnaje vstoupily až v sobotu, kdy je čekal opravdu náročný program šesti utkání. Svoje první utkání na turnaji sehrály holky z Písku proti nepříjemnému družstvu Astry Praha a zvítězily 12:8. Následovala vítězství s Otrokovicemi 12:5 a velmi dobrý zápas odehrály se Strážnicí, kdy jasně zvítězily 20:5. Na tuto výhru navázaly také v zápase se šikovným Zlínem, který se jim podařil vyhrát v poměru 12:6 a s Ledčí 17:6. Zápas od zápasu se na holkách už začala trochu projevovat únava z náročného dne. V posledním sobotním utkání je čekal velmi nepříjemný soupeř z Prahy a to družstvo Hájů. Bohužel tento zápas byl nejméně povedený a i přes bojovnost ve druhém poločase to na soupeřky nestačilo a Písek prohrál 10:15. I přes toto nepovedené utkání byla na holkách vidět chuť se porvat o medaile. K tomu bylo nezbytně nutné v neděli porazit tým Havlíčkova Brodu a to se nakonec podařilo, po vítězství 14:11.

V závěrečném utkání byla ještě možnost, aby si mladé naděje z Písku odvezly i medaile nejcennější, bohužel házenkářky Kobylis byly nad jejich síly a po zásluze zvítězily 15:11 a celý turnaj bez ztráty jediného bodu ovládly. Stříbrné medaile si odvezly hráčky Hájů a bronz patřil Písku. Na dalších místech se pak umístily týmy Astry Praha, Havlíčkova Brodu, Zlína, Otrokovic, Strážnice a Ledče nad Sázavou.

V devíti utkáních Písek vstřelil celkem 108 branek a měl tedy po vítězi turnaje z Kobylis, hned druhý nejlepší útok. Bohužel obrana na turnaji příliš nefungovala a tam jsou určitě velké rezervy na kterých je potřeba pracovat.

Pak je u tohoto družstva i velká šance, že skončí „doba bronzová“ a zacinkají i cennější medaile.

Sestava a branky: Šálková, Kuntová – Ťupová 28, Kaššáková 26, Kocová 13, Seidlová 9, Kolářová 8, Bártová 6, Kousalová 6, Petrášová 5, Svobodová 4, Malcová 3.

Nahoře zleva: Lucie Šálková, Markéta Kuntová, Karolína Svobodová, Michaela Kaššáková, Antonie Kolářová, Stella Ťupová, Anna Kocová, Lucie Bártová.

dole zleva: Zuzana Malcová, Linda Petrášová, Barbora Seidlová, Lucie Kousalová.