V neděli bylo odehráno poslední kolo dorosteneckých soutěží a písecké starší dorostenky slaví zisk stříbrných medailí! Holky měly od 19. kola jistotu bronzových medailí, ale cíl do závěru soutěže bylo druhé místo, a to se díky vítězství v Kunovicích o jedenáct branek podařilo. Tým, který tvoří převážně házenkářky ročníků 2005 a 2006 tak slaví po loňském bronzu v 1. lize mladších dorostenek a bronzu na největším halovém turnaji na světě PHC 2023 další skvělý úspěch. Gratlujeme!

Číst dál...

Písecké házenkářky v sobotu cestovaly k odvetnému utkání na sever Čech, kde se na palubovce Mostu chtěly pokusit smazat tříbrankové manko z prvního dějství. Úvod zápasu a jeho první desetiminutovka byla vyrovnanou partií, kdy do páté minuty vedly Sokolky, poté se vedení ujaly domácí hráčky. Na dostřel jedné či dvou branek se Jihočešky držel domácích až do konce dvacáté minuty, kdy domácí hráčky vedly 10:8, poté bohužel následoval střelecký výpadek hostujícího týmu, který trval až do poslední minuty první části hry a domácí hráčky pěti brankami v řadě odskočily na šest branek 15:9.

Číst dál...

Poslední venkovní utkání základní části zavedlo Sokolky na sever Čech do Mostu. Domácí hráčky, čerstvé držitelky Českého poháru byly před utkáním na třetím místě MOL ligy a na prvním místě mezi českými týmy. Písku se proti Baníku poslední dobou daří, když vyhrál poslední dvě vzájemná utkání. Písecké házenkářky potřebovali v Mostě vybojovat alespoň bod k jistotě play-off, nebo doufat v zaváhání Olomouce proti Dunajské Stredě.

Číst dál...

Písecké házenkářky poslední dubnovou sobotu vstoupily do bojů o medaile. Jejich soupeřkami v semifinále nejvyšší soutěže byly házenkářky Baníku Most. V základní části soutěže si ve vzájemných zápasech lépe vedly Jihočešky, které Baník doma porazily a na jeho půdě remizovaly, přesto byl devítinásobný mistr favoritem.

Úvod utkání byl vyrovnanou partií, ve které se oba týmy střídaly v jednobrankovém vedení. Na rozdíl dvou branek se poprvé podařilo odskočit hostujícím hráčkám ve dvacáté minutě, kdy zvyšovala Anna Jestříbková na 11:9 z pohledu hostí, ale domácí hráčky třemi brankami otočily skóre utkání a šest minut před koncem první části vedly 12:11. Třemi brankami za sebou se prezentoval ale i Baník Most a tři minuty před koncem zase vedl, tentokrát 14:12. Do konce prvního poločasu se domácím ještě podařilo přiblížit na nejnižší možný rozdíl jediné branky, a tak se šlo do šaten za stavu 15:14 pro Most.

Číst dál...

Písecké házenkářky v sobotu 9. března mohly tři kola před koncem stvrdit svoji účast v letošním play-off a zabojovat o medaile, proti Olomouc jim k tomu stačil jediný bod, aby je právě Olomouc, která je šest bodů za nimi nemohla v závěru soutěže předskočit. Podzimní utkání na půdě soupeřek skončilo jednobrankovou výhrou Hanaček 29:28.

Do sobotní odvety lépe vykročily písecké hráčky, které po deseti minutách vedly 6:3. Zora se domácím hráčkám přiblížila na dostřel jediné branky v polovině první půle, ale Michaela Boorová dvěma brankami vrátila tříbrankové vedení svému týmu, 10:7. O osm minut později to opět byla hráčka s číslem 94, která navyšovala vedení domácího týmu na čtyři branky 13:9. Do konce prvního poločasu zvládly svůj náskok Jihočešky zvýšit na pět branek 17:12.

Číst dál...

V posledním kole základní části přicestoval do Písku jistý vítěz základní části MOL ligy házené žen Iuventa Michalovce. Do utkání lépe vstoupil favorit ze Slovenska, který se s páté minutě ujal vedení 4:1. Domácím hráčkám se podařilo dostat na dostřel jediné branky v sedmé minutě, kdy využily dvojnásobnou přesilovku a snížily na 3:4. Na dostřele jediné branky se Sokolky držely až do poloviny prvního poločasu. Poté se Iuventě podařilo vstřelit pět branek v řadě, na což nedokázaly domácí hráčky reagovat a Michalovce rázem vedly 13:7. Závěr první půle ale patřil naopak domácímu týmu, kdy domácí hráčky konečně našly recept na výborně chytající Almeidu v brance hostí a šesti brankami v závěrečných pěti minutách první části hry, se jim podařilo snížit na poločasových 13:15.