Kategorie: Mládež

Na svůj první turnaj v roce 2023 vyrazila ve dnech 20.-22.1. dvě družstva Sokola Písek, kdy se zúčastnila tradičně kvalitně obsazeného házenkářského turnaje v kategorii starších žaček v Ivančicích. Od pátku do neděle zde změřilo síly 10 týmů, systémem každý s každým.

Turnaj hodnotil trenér Písku „A“ Jiří Blanický: „Po jasných výhrách se Strakonicemi 20:8 , Pískem "B" 22:13, Velkým Meziříčím 21:7, Čadca 17:4 pak postupně přituhovalo a začalo se hrát už o medaile, kdy nás čekal těžký soupeř ze Zlína, kterého jsme po remíze z Velké nad Veličkou a prohře z Veselí, dokázali konečně porazit 12:8. Pak nás také hodně potrápil domácí tým, zejména díky výborné spolupráci jejich střední spojky s pivotkou. Nakonec jsme vybojovali vítězství 18:13. Pak jsme po utrápeném večerním výkonu porazili Olomouc 18:10.

V neděli turnaj vrcholil a čekaly nás zápasy s DHC Plzeň a Slávií. Hned v tom prvním se rozhodovalo o vítězi turnaje. Po vítězství z Velké nad Veličkou a prohře ve Veselí a v Mostě, jsme vzájemnou bilanci dokázali srovnat na domácím turnaji. Už tato bilance svědčí o vyrovnanosti družstev. Po dobrém začátku a vedení 4:2 se podařilo do poločasu Plzni vyrovnat na 9:9. Druhý poločas jsme pak dokázali odskočit na rozdíl čtyř branek, což byl klíčový moment pro celkové vítězství 17:14 po velmi dobrém utkání z obou stran, které sklidilo jen pozitivní ohlasy i z řad diváků, pořadatelů, rozhodčích i ostatních trenérů. Toto utkání bylo vlastně finálovým, protože rozhodlo o našich zlatých medailí a stříbru Plzně. V posledním utkáni jsme narazili opět na výborný tým Slavie Praha a po velkém boji jsme je dokázali porazit 11:10. Zakončili jsme tak turnaj kromě krásného umístění, také s jasnou bilancí 9 výher z 9 utkání. To se nám povedlo po domácím turnaji už podruhé v řadě. Jsem moc rád, že holky začínají chápat jaké aspekty vedou k úspěchu a to je zejména poctivá obrana, ve které je klíčové si vzájemně pomáhat. Chtěl bych všechny pochválit za pěkné výkony a za velkou bojovnost v celém průběhu turnaje, za co jsme byli odměněni zlatou medailí. Navíc Denisa Hejlová předvedla pěkný střelecký výkon a jejich 54 branek stačilo na individuální ocenění pro nejlepší střelkyni turnaje.“

Sestava a branky: Říhová - Hejlová 54, Ďurišová 32, Friedlová 23, Matějková 18, Tíková 15, Polášková 4, Holzeplová 4, Králová 3, Leskovcová 3, Veličková 2, Loudínová.

Pořadí turnaje:

TJ Sokol Písek „A“

DHC Plzeň

DHC Slavia Praha

HC Zlín

HK Ivančice

TJ Sokol Písek „B“

TJ Sokol Velké Meziříčí

DHK Zora Olomouc

HBC Strakonice 1921

MŠK hádzaná Čadca