Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

I když už mají Zlíňanky příslušnost v nejvyšší česko-slovenské soutěži jistou, neskládají zbraně a dál bojují o co nejlepší pozici. Že zlínské hráčky nehodlají zbytek soutěže odchodit, pocítily ve sváteční den házenkářky Písku. Už o poločase ztrácely na hostující tým čtyři branky a i ve druhé půli Zlín na jihu Čech dominoval. Ve 46. minutě dělilo oba týmy už devět branek a bylo rozhodnuto, v samém závěru dosáhly domácí jen na minimální korekci.

Sokol Písek – HC Zlín 23:32 (13:17)

Nejvíce branek: Kubišová 7, Šelaisová 5/3, Novotná 5 – Hradilová 7/3, Nygrýnová 7, Křičková 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 213.

Martin Spuchlák, trenér Zlína: My jsme přijeli do Písku v dost omezené sestavě, jen s pár hráčkami, naštěstí už s nás všech spadl ten stres ze záchrany a to se dnes projevilo. Odehráli jsme celý zápas v pohodě, ale nechci říct, že už nám o nic nešlo, chtěli jsme potvrdit tu formu z posledních zápasů a tu jsme potvrdili.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Člověk už zažil podobné zápasy, kdy může odvrátit tu hrozbu sestupu, ale na holky to dneska pěkně dolehlo a po zranění Königové se nám nedařilo už vůbec nic. Musím vyzdvihnout výkon Žanety Stojarové v braně, protože ta nám dneska dělala obrovské problémy, na druhou stranu, pořád máme mečbol, čeká nás zápas v Hodoníně a navíc ještě Hodonín hraje večer s Porubou. Takže to naštěstí máme ještě ve svých rukou.

HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 19:27 (11:15)

Nejvíce branek: Tóthová 4/2, Kalinová 3, Patrnčiaková 3/1, Vavroušková 3 – Desortová 9, Maiwaelderová 5, Sekulová 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/4 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 185.