Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Pořádnou nálož si vezou ze Šaľy házenkářky Písku. Domácí na ně vlétly s vervou, Písečanky rychle prohrávaly 6:1, v 17. minutě už 14:4 a před poločasem narostla jejich ztráta na čtrnáct gólů! Na začátku druhé půle navýšily hned v první desetiminutovce svůj náskok Slovenky dokonce na dvacet tref a dál už nebylo o co hrát. Písek odjel ze Slovenska poražen poměrem 43:26.

HK Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek 43:26 (25:11)

Nejvíce branek: Klučková 11/7, Tisajová 7, Trochtová 4, Bahýlová 4, Bujnochová 4 – Königová 8, Boorová 4, Velková 3, Součková 3, Michková 3, Kubišová 3/1. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 7/7 – 2/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 500.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Výsledek samozřejmě není vůbec lichotivý. Na druhou stranu je to náš první takový výsledek a vzhledem k situaci , kdy se nám zranila jedna z klíčových hraček Najki Palasová, tak beru tyto zápasy jako přípravu na pro nás mnohem důležitější zápasy. Tento stav má velké pozitivum, že mnohem více prostoru dostanou mladé hračky což je z hlediska budoucností opravdu super.

Michal Lukačín, trenér Šaľy: S prvým polčasom som spokojný a čiastočne aj s úvodom druhého dejstva. Hráčky robili to, čo sme si pred zápasom povedali, dobre fungovala obrana a aj prechodová fáza útoku. V bráne spoľahlivo chytala Haládiková. Zápas sme rozhodli v podstate hneď v úvode. Druhý polčas z našej strany zaostal za výkonom z prvej časti, začali sme vyrábať chyby a nepremieňali vyložené šance. Prestalo sa dariť celému kolektívu, niektoré hráčky začali hrať na seba. Súper to vycítil, zabojoval a upravil beznádejne sa vyvíjajúci stav v jeho neprospech. Očakával som, že dokážeme hrať 60 minút na sto percent. Túto úlohu dievčatá nesplnili a s tým nemôžem byť spokojný.“