Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Domácí hráčky si před zápasem s Veselím nad Moravou dělaly zálusk na dva body, ale Veselské panenky hned na začátku utkání ukázaly, že do Písku rozhodně nepřijely na výlet a rychle se dostaly do čtyřbrankového vedení. Náskok, který si hostující hráčky vytvořily v první desetiminutovce se jim podařilo udržet až do poloviny druhé půle, poté se domácím podařilo přiblížit veselským na rozdíl dvou branek a na poslední chvíli, zejména díky výborně chytající Neubergerové, i vyrovnat. Vedení mohly v poslední minutě na svou stranu strhnout oba týmy, ale ani jednomu se to nepodařilo, a tak zápas u Otavy skončil dělbou bodů.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Pro nás je bod asi zisk, protože Veselí ten zápas mělo pod kontrolou a herně byli lepším týmem. My hrajeme ve dvou hráčkách a nemůžeme stále doufat v takový nadstandartní výkon gólmanky. My potřebujeme, aby i ty ostatní hráčky přidaly něco navíc, aby začaly být mnohem víc útočnější. Potýkali jsme se s tím už i v minulém zápase, protože my máme takovou tu alibistickou hru, kdy máme strach jít rozhodnout a jít dál góla. Takže když vezmu, že Veselí vedlo o čtyři branky a my se bojíme jít dát góla, tak považuji ten bod pro nás za zisk.

Luboš Hudák, trenér Veselí: Připravovali jsme se na tento zápas, říkali jsme si, jak bychom měli hrát, úvod se nám povedl, hráli jsme rychle, dostávali jsme se do rychlé koncovky, proměňovali jsme šance, dostali jsme se do vedení. Už druhá polovina první půle nám ale naznačila, že nám trošku odešla střelba, tím nám začala váznou spolupráce v útoku a začali jsme hrát dost opatrně a v druhém poločase se nedá říct, že bychom si nevytvořili šance, ale bohužel se čtyřmi góly za poločas a takovým množstvím neproměněných šancí, můžeme být nakonec rádi, že jsme získali bod, protože s devatenácti góly se zápasy těžko vyhrávají.

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 19:19 (10:14)

Nejvíce branek: Kubišová 8, Palasová 5/3, Pešková 2 – Šustková 5, Novotná 5/2, Vinklárková 3. Rozhodčí: Valašek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3 Vyloučení: 2 – 2 Diváci: 125