Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Sokolky přivítaly v prvním utkání nového ročníku házenkářky Šaľy a do zápasu vstoupily lépe než soupeřky ze Slovenska, když po deseti minutách první půle vedly rozdílem tří branek. Vedení vydrželo píseckým ale jen pět minut, než hostující hráčky vyrovnaly a vedení strhly na svou stranu. Rozhodující náskok si šalanky vytvořili pět minut před koncem první půle, když odskočili na rozdíl pěti branek. Na začátku druhé půle pokračovalo písecké trápení a zkušený soupeř utekl domácím na rozdíl deseti branek a do konce zápasu nenechal domácí házenkářky přiblížit se na menší než sedmibrankový rozdíl a v pohodě dovedl zápas do vítězného konce.

Vladislav Jordák, trenér Písku: My jsme opravdu nezvládli posledních pět minut prvního poločasu a prvních pět minut druhé půle. Je smutný, když vidím ten rozdíl v agresivitě tahu na bránu mezi námi a soupeřem, to mě dneska strašně mrzí, nejdeme do toho gólu, nesmíme se nechat se zastavit dvěma, třema hráčkama a jít ten gól dát a jestli se s timhle nepopereme, budeme mít obrovské problémy, ale je to jenom o osobní statečnosti o ničem jiném a to tam dneska chybělo.

Michal Lukačín, trenér Šaľy: Určitě jsme spokojeni že jsme v Písku bodovali, ale nerodilo se to vítězsví lehko. Hlavně v prvním poločase jsme měli problémy. Rozhodl závěr prvního poločasu, kdy jsme odskočili na čtyři góly a začátek druhé půle, kdy jsme si vytvořili náskok deseti branek a postupně jsme to udrželi až do konce. S hrou i s výsledkem jsem spokojený, ale je to zatím první kolo a my musíme jít dál, protože ve druhém kole nás čeká Most, takže se teď musíme připravit na další zápas.

Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa 20:33 (11:15)

Nejvíce branek: Palasová 6/1, Boorová 5, Kubišová 3 – Klučková 12/4, Bahýlová 6, Königová 5. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4. Vyloučení: 3:5 (přímá ČK Michková). Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváci: 250