Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Sokolky ve svém druhém záchranářském zápase přivítaly protivnice ze Zlína, které by v případě výhry mohli slavit udržení se v nejvyšší soutěži. První půle byla vyrovnanou partií, ve které si žádné z družstev nevytvořilo větší než dvoubrankový náskok. Druhý poločas začaly lépe hráčky ze Zlína, které si rychle vytvořily tříbrankový náskok, který se jim zásluhou dobře chytající Stojarové podařilo držet téměř celý druhý poločas. Vyrovnat se Sokolkám podařilo až deset minut před koncem, ale místo stržení vedení na svou stranu dovolily hostujícím hráčkám v posledních minutách odskočit na rozdíl čtyř branek, který se jim i přes velkou snahu už smazat nepodařilo. Házenkářky Zlína tak mohli slavit vítězství zaručující místo mezi česko-slovenskou elitou i pro příští rok.

Sokol Písek – Handball Club Zlín 24:27 (12:13)

Nejvíce branek: Jačková 6, Kubišová 5, Šelaisová 4 – Andrýsková 6, Sobieská 6/2, Birkušová 5 T. 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 115.

Aleš Kořínek, trenér Zlína: Myslím si, že od začátku utkání se obou družstvům dařilo prosazovat do postavené obrany, asi víc než jsme všichni chtěli a než jsme čekali. Už od začátku bylo v zápase strašně technických chyb, my jsme jich měli 23 a to je strašné číslo. Naštěstí pro nás to bylo oboustranné a z našeho pohledu utkání rozhodly gólmanky. Písek si určitě zaslouží pochválit v tom smyslu, že bojovali až do konce a my jsme si to trochu zkompikovali tím, že jsme zkusili zapojit dvě hráčky z lavičky, které tam vydržely asi osm vteřin, takže to se nám moc nepovedlo.

Vladislav Jordák, trenér Písku: Já musím jen souhlasit s kolegou, protože to naprosto odpovídá. Na druhou stranu jsem měl trochu pocit, že jsme se báli, báli jsme se toho, že by jsme se Zlínem mohli odehrát dobrý výsledek a nebo hrát na vítězství. Dnes jednoznačně rozhodly zákroky gólmanek a taky to, že jsme se v prvním poločase dostal do vedení na dvě branky a zbytečnými chybami jsme se týhle výhody zbavili.