Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Poslední domácí utkání základní části odehrály písecké házenkářky proti Baníku Most. Hostujícíhráčky, které byly před utkáním velkým favoritem si rychle vytvořily čtyřbrankový náskok, který ale neudržely a bojující domácí hráčky ve 20. minutě vyrovnaly utkání na 9:9. Ještě do konce poločasu si ale hráčky Baníku své vedení vzaly zpět a první poločas vyhrály rozdílem třech branek. Sokolky, které dělaly svým soupeřkám velké problémy, se dokázaly svým protivnicím přiblížit na začátku druhé půle na rozdíl dvou branek 15:17, ale vyrovnat už se jim nepodařilo a naopak hostující hráčky čtyřmi brankami v řadě definitvně zlomily domácí vzdor a deset minut před koncem vedly rozdílem deset branek 27:17 a stejným rozdílem i nakonec v utkání zvítězily.

Sokol Písek – DHK Baník Most 25:35 (12:15)

Nejvíce branek: Kubišová 7, Palasová 7/2, Součková 3/2, Jačková 3 – Kovářová 8, Jeřábková 7, Růčková 5/2, Zachová 5. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 8:7. Diváci: 190.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: Já musim pogratulovat soupeři k dnešnímu utkání, protože je tu vidět obrovský vývin a kvalitativní vývoj. My jsme čekali těžký zápas, protože to co bylo na podzim je už dávno pryč, ale že nám bude tak dlouho trvat rozhodnout zápas jsme určitě nečekali, protože soupeř opravdu předvedl maximum a velmi trpělivou hrou v útoku nám dělal problémy, protože my potřebujeme stále hrát, takže ta taktika na nás byla velmi dobrá, ale naštěstí jsme to utkání kolem 40. minuty zlomily. Myslim že utkání se muselo divákům líbit a jsem rád, že jsme nakonec potvrdili roli favorita.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Jak řekl kolega, byl to hezký zápas, na obou stranách byly hezké akce. naše holky náš cíl splnily, protože jsme si řekli, že musíme dát aspoň 25 branek, což jsme splnili a dát takovému soupeři 25 branek je opravdu těžké. S naší hrou jsem spokojený, Eliška Jačková nám začala pořádně dirigovat hru, protože jsme měli problém s takovou „hurá“ házenou a teď jsme tu hru trochu víc zorganizovali, takže ty holky mají víc trpělivosti, ví co mají hrát a ukázalo se že to může fungovat i na takovéto soupeře, jako je Most.