Venue: Písek Datum so, 30. bře. 2024 Beginn 15:00
Sokol Písek
Písek
-:- Iuventa Michalovce
Michalovce

Písecké házenkářky přivítaly na svém hřišti soupeřky z Bratislavy. V prvním poločase předváděla domácí děvčata velmi rozpačitý výkon plný technických chyb, první patnáctiminutovku vyhrály hráčky z hlavního slovenského města 7:6. Domácí hráčky se do slibnějšího vedení dostaly pět minut před koncem první půle, kdy sérií pěti branek otočily skóre na 11:8, bohužel pro domácí, i hostující hráčky dokázaly rychle zareagovat na vývoj utkání a rovněž pěti brankami otočily vývoj zápasu zpět ve svůj prospěch a první poločas vyhrály 13:12.O jednobrankové vedení přišly házenkářky ŠKP v desáté minutě první půle, když domácí hráčky vyrovnaly na 16:16 a o pět minut později vedly již 19:16. Tentokát už ale písecké házenkářky dokázaly své vedení udržet a nedovolily soupeřkám přiblížit se na rozdíl méně než tří branek a celé utkání tak dovedly do vítězného konce.

Sokol Písek – ŠKP Bratislava 32:26 (12:13)

Nejvíce branek: Šelaisová 7, Kubišová 5, Talafousová a Michková po 4 – Trúnková 11, Némethová 6/4, Bahorecová 3, Rozhodčí: Králiček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 6:3. Diváci: 120

Peter Hložek, trenér ŠKP: Dnešní zápas byl z naší stránky dobrý, až na ten výpadek ve druhém poločase, kde se ukázalo že zkušenosti jsou na straně soupeře, kdy soupeřova křídla dala rozhodující góly a ten rozdíl, pak rychle narostl, až bych řekl, že ten konečný výsledek neodpoví té hře, protože 45 minut jsme se statečně drželi. Naše družstvo bohužel prošlo kompletně reorganizací, je to postavené na dorostenkách a bohužel ještě nemají takovou rutinu a zkušenosti aby dávaly góly z čistách šancí a tam se lámal zápas. Jsem rád že i když jsme dnes prohrávali tak jsme se dokázali dostat zpátky do hry, dneska jsme hráli dobře v obraně i nějaké rychlé útoky se nám povedly a nejvíc nám asi dělala problém vysunutá obrana, přes kterou jsme se těžko dostávali, ale statečně jsme se s tím popasovali. Jak řikám, rozdíl byl v tom, když se začal lámat zápas, domácí hráčky se stmelily a daly čtyři, pět gólů a to rozhodlo a domácí nakonec zaslouženě vyhráli a já domácím gratuluji.

Jan Slavík, asistent Sokola: Já samozřejmě děkuji za gratulaci, my jsme věděli, že nás čeká těžký zápas s ohledem na podzimní utkání v Bratislavě, kde jsme vyhráli těsných rozdílem. Nám se nevydařil první poločas, kdy jsme neustále dotahovali, pak jsme si sice vytvořili tří brankové vedení, ale našemi vlastními chybami a neproměňováním šancí jsme o vedení přišli a soupeř zápas otočil, hráčky musíme pochválit za druhý poločas, kdy jsme zápas otočili a během deseti minut jsme si stihli vytvořit dostatečný náskok do konce.