-:- Sokol Písek
Písek

Report později....

Sokol Písek – HC Zlín 19:30 (11:10)

Nejvíce branek: Palasová 4/2, Boorvá 3/1, Kozáková, Talafousová, Šelaisová a Součková po 2 – Očadlíková 8, Birkušová 6, Andrýsková a Nygrýnová po 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 135.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Věděli jsme, že Zlín je na vítězné vlně a je to kvalitní družstvo. Připravovali jsme se na jejich rychlý přechod do útoku. První poločas se nám ho dařilo eliminovat. Obrana nám fungovala převážnou část zápasu. Obdržené branky nebyly důsledek naší obrany, ale útoku. Nejsme schopni zakončovat ze spojek a pak dostáváme góly z druhé vlny. Vidím jednoznačný problém v našem útoku. Od 10. minuty druhého poločasu jsme začali mít problém se střelbou. Chybí nám hráčka, která vezme zodpovědnost na sebe, když se láme zápas, a dá rozhodující gól. Když se nám nedaří, dostaneme strach a bojíme se, že něco zkazíme. Budeme muset víc pracovat na psychice hráček a namotivovat je. Na hře Zlína se mi nejvíc líbilo, jak nás jejich hráčky vyučovaly ve hře jedna na jednu.“

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Líbí se mi, jak je družstvo Písku vhodně hráčsky doplněné. Družstvo ukázalo kvalitu a hrají agresivní a vysunutou obranu. Nám tento fakt zkomplikoval situaci, kdy máme zraněné hráčky na středním postu. Věděli jsme, že na tuto ofenzivní obranu budeme muset zareagovat a spolupracovat s pivotem. Dařilo se nám využít přechodného útoku. V prvním poločase se nám to nevedlo. Dělali jsme spoustu technických chyb, domácí brankářka dobře chytala. Po prvním poločase jsem zatlačil na psychiku holek, aby se více zkoncentrovaly. Fyzicky jsme na tom dobře. Nakonec ale můžu pochválit družstvo i brankářku Stojarovou, která pochytala spoustu střel. Zápas měl podobný průběh jako v Partizánském. Začíná se ukazovat náročnost intenzity našich tréninků.“